DOTAZY

Co je kolagen?


Kolagen je strukturální protein s molekulární strukturou trojité spirály, sestávající ze tří aminokyselinových řetězců, které tvoří silná vlákna, aby poskytly tělu jeho vazebnou strukturu. Kolagen je nejhojnějším proteinem lidského těla a tvoří asi 1/3 celkového obsahu bílkovin. Zajišťuje integritu, pružnost a sílu pojivových tkání našeho těla, čímž udržuje tvar a funkci naší kůže, chrupavky a kostí.
Jak se vyrábí Col Du Marine ™ kolagen?


1) Odmašťování, často nazývané odtučňování nebo ořezávání tuků, je odstraňování mastných kyselin a jiných cizích těl z kůží.

2) Kyselina se zpracovává za účelem ničení přirozené struktury kolagenu v surovině s cílem následné extrakce.

3) Extrakce rybí želatiny (želatinová fáze)

4) Čištění – odstranění nečistých chemických prvků ze želatinové hmoty.

5) Enzymatická hydrolýza je proces, při kterém enzymy štěpí proteinové vazby na peptidy v konkrétní sekvenci (aminokyselinová sekvence kolagenu)

6) Koncentrace snižující obsah vody v hmotě

7) Ultrafiltrace – filtrace se provádí při 4 kDa filtru, což zajišťuje odstranění chuti a zápachu ryb (filtr menší než cigaretový kouř)

8) Sterilizace pro zajištění 100% bezpečnosti produktu

9) Sprejové sušení - poslední fáze získání suchého neutrálního prášku po sterilizaci.
Jaký je rozdíl v druzích kolagenu?


Existuje mnoho různých typů kolagenu – přesněji 16. Mezi nejčastější a dobře prozkoumané typy kolagenu patří: Typy I, II a III (90 %).

Kolagen typu I a kolagen III jsou v našem těle nejčastější. Kolagen typu I je zodpovědný za silné vlasy, kůži, nehty a kosti. Typ III slouží pro integritu kostí a pro sílu cév krevního oběhu.

Kolagen typu II je v lidském těle méně rozšířený. To je široce přítomné v kloubech a chrupavkách. Příjem kolagenu typu II je většinou pro podporu zdraví kloubů. (nachází se v kolagenu živočišného původu, nevztahuje se na ryby / mořský kolagen)
Jak používat kolagen Col Du Marine ™?


Nejlepší způsob použití kolagenu Col Du Marine ™ je přidání do ranní kávy, koktejlů, vody o teplotě místnosti, šťávy nebo jakéhokoli jiného nápoje podle vašeho výběru (kromě čaje). Po přidání Col Du Marine ™ do nápoje by měl být míchán až do úplného rozpuštění. Kolagen Col Du Marine ™ lze konzumovat jak na lačný žaludek, tak společně s jinými potravinami. Col Du Marine ™ lze také přidat k mnoha pokrmům a připraveným jídlům, včetně salátových dresinků, polévek, dezertů, pečiva atd.

Navrhujeme 12týdenní kurz a denní spotřebu kolagenových peptidů - 5 g, na základě nedávných klinických studií kolagenu vyrobeného ve Francii výrobcem ingrediencí: http://www.jarcp.com/2889-specific-natural-bioactive-type-1-collagen-peptides-oral-intake-reverse-skin-aging-signs-in-mature-women.html

Na základě dalších četných klinických studií může být mořský kolagen konzumován až do maxima 20 g denně. Překročení maximální doporučené dávky by mělo být povoleno pouze po konzultaci s terapeutem.

Oficiálně nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky používání kolagenu.
Co je mořský kolagen?


Mořský kolagen je kolagen získaný z ryb, proto se také nazývá „rybí kolagen“, který obsahuje molekuly kolagenu typu I a typu III.

Mořský kolagen vykazuje vyšší stravitelnost ve srovnání s kolagenem živočišného původu. Stravitelnost je rychlost, jakou je jídlo absorbováno do krevního řečiště střevní stěnou. Jinými slovy, mořský kolagen vstupuje do krevního řečiště rychleji než jiné typy kolagenu.
Jaká je doporučená denní dávka kolagenu Col Du Marine ™?


Doporučená denní dávka kolagenu Col Du Marine ™ je 5 g, což odpovídá dvěma kopečkům (lžíce je v kolagenu), nebo jednom sáčku prášku.

Je také možné zvýšit denní dávku produktu na 20 g k dosažení rychlejších a hlubších výsledků.
Co je to hydrolyzovaný kolagen?


Hydrolyzovaný kolagen je kolagen získaný určitým způsobem: nejprve extrakce rybí želatiny z přírodního zdroje (rybí kůže) a poté rozdělením dlouhých aminokyselinových řetězců rybí želatiny na malé aminokyselinové sekce (peptidy), které obsahují z velké části sekvenci glycin, prolin a hydroxyprolin použití enzymů jako nástrojů pro takové zhroucení.

Díky nízké molekulové hmotnosti peptidů (4 kDa) je zajištěna nejlepší stravitelnost a molekuly kolagenu se dostanou přesně tam, kde jsou v těle nejvíce potřebné.
Jaký je původ kolagenu Col Du Marine ™?


Naše přísada pro mořský kolagen – Naticol® HPMG je hrdě vyráběna špičkou v oboru, Weishardt Group (Francie), která je jedním z průkopníků produkce mořského kolagenu na světě. Naticol ® HPMG je vyráběn podle nejvyšších standardů kvality a je považován za srovnávací produkt pro mořský kolagen. Zde jsou některá fakta o Naticol ® HPMG:

 • Vyrábí se prostřednictvím želatinové fáze; sekvence peptidů je tedy 100 % kontrolována
 • Vyrábí se pouze z udržitelných zdrojů divoké zvěře a akvakultury
 • Má 100% neutrální vůni, chuť, příchuť – křišťálově čistá po zředění
 • Je v mikro granulované formě, což přispívá k jeho vynikajícímu ředění v nápoji
 • Jedná se o přírodní produkt, který není klasifikován jako „potravinářská přídatná látka“, a proto nemá značku „E“.
 • Vyrábí se podle norem ISO 9001 a FSSC 22000
 • Je držitelem certifikátu Halal a Kosher

Každá vyrobená šarže je testována na zbytkovou vodu, nutriční hodnotu, těžké kovy a složení potravin. Naším výrobkem se stávají pouze plně kontrolované šarže, které jsou sledovatelné od A po Z a mají úplnou bezpečnostní dokumentaci podle předpisů EU - Col Du Marine ™.

Konečná výroba Col Du Marine ™ se provádí v EU na smluvních farmaceutických a nutraceutických zařízeních.
Proč Col Du Marine ™ kolagen je lepší než jiné mořské kolageny?


Při výběru kolagenu je velmi důležité si uvědomit, že pouze kolagen získaný v procesu měkké, kontrolované hydrolýzy a po absolvování všech fází nezbytných k získání přesné sekvence peptidů může přinést slíbené fantastické výsledky.

Pokožka ryb by měla být mnohokrát vyčištěna a neměla by obsahovat látky jako tuk, maso, kosti a šupiny. Extrakce kolagenu přímou enzymatickou hydrolýzou kůže bez průchodu želatinovou fází také není správná, protože teplota zpracování by měla být nízká a enzymy odpovědné za tvorbu aminokyselinové sekvence se mohou snadno vymknout kontrole.

Bohužel, mnoho kolagenových produktů je založeno na přísadách, které nemají kontrolovanou, patentovanou výrobní metodu a přesné specifikace. Pokud aminokyselinová sekvence v kolagenu neodpovídá tomu, co by mělo odpovídat, pak může být takový kolagen považován za protein, který nepochybně dokáže přispět k celkovému zdravotnímu stavu, ale nesplní své hlavní poslání – stimulaci vlastní produkce kolagenu v těle.

Při výběru mořského kolagenu se tedy nemůžete řídit ani atraktivním designem, ani příslibem výrobce, jehož dávka samotného kolagenu je nízká v produktech a pouze osvědčené ochranné známky mohou být pro vás ekonomicky výhodné a prospěšné. Col Du Marine ™ je zaručeně čistě koncentrovaný vysoce kvalitní kolagen, který zaručuje jeho funkci, přináší vašemu životu mládí a zdraví.

Více o tom, jak se vyrábí náš kolagen, si můžete přečíst v další části této sekce.
Existují nějaké vedlejší účinky příjmu kolagenu Col Du Marine ™?


Col Du Marine ™ - Kolagen je 100% přírodní a pochází z ryb. Neobsahuje žádné další přísady a přísady. Tato složka je předmětem mnoha testů a neexistují žádné negativní nebo nežádoucí vedlejší účinky, které byly oficiálně zaregistrovány nebo zaznamenány. Nedoporučuje se těm, kteří jsou alergičtí na (f) ryby. Col Du Marine ™ - je bez tuku a cholesterolu jakéhokoli typu. Je proto vhodný také pro diabetiky. Každá látka však může mít do určité míry negativní dopad, pokud není konzumována odpovědně. Pokud existují obavy, co se týče dávkování a možných nežádoucích účinků, doporučujeme konzultovat se svým terapeutem před zahájením léčby přípravkem.
Jak rychle cítíte výsledky užívání Col Du Marine ™?


V závislosti na věku a cíli příjemce můžete očekávat první výsledky již po třetím týdnu příjmu Col Du Marine ™.

Společné hmatatelné znaky výsledků jsou:

 • Lepší hydratovaná pokožka (menší dopad slunce, větru, chladu a městské ekologie)

 • Hladší pokožka v oblasti zápěstí (tato oblast je nejvíce pozorována)

 • Zářivý vzhled pokožky, srovnatelný s použitím kosmetiky na bázi séra

 • Při sledování od prvního dne příjmu – viditelný výsledek na vrásky

 • Hmatatelně silnější vlasy a nehty (silnější, rychlejší)

 • Reliéf mírných šlach a problémů s chrupavkami

 • Celkově lepší pocit – díky zlepšení funkce krevních cév a zdraví střev

Chcete-li výsledky plně dosáhnout, doporučujeme absolvovat celý 12týdenní průběh, které lze pokračovat buď denně, nebo opakovat každé 3–6 měsíců, aby se dosáhlo nejlepších výsledků.

You are welcome to ask us about our marine collagen products on our email: info@coldumarine.com