"Rozdíl mezi mořskými a jinými druhy kolagenu. Proč člověk potřebuje protein mořské krásy?"


Různí výrobci kolagenu používají ve svých doplňcích různé typy proteinů, které jsme zkoumali v sekci „Kolagen nebo protein pro mládež – kdo to potřebuje a proč.“ V poslední době si však u osvícených uživatelů získává stále větší oblibu kolagen mořského původu. Podívejme se podrobněji na otázku, proč tělo potřebuje rybí kolagen pro nejlepší omlazující účinek?

Historie produkce kolagenu začala přesně u zvířecího kolagenu, který je mnohem snazší získat než u ryb. Po vstupu na trh dlouho před rybami se zvířecímu kolagenu, který nemá analog, podařilo vyhrát nad svými zákazníky. S rozvojem průmyslové výroby mořského kolagenu se však ukázaly jeho nesporné výhody oproti živočišnému kolagenu. Skutečnost je taková, že velikost molekul živočišného kolagenu je mnohem větší než velikost rybího kolagenu, což ztěžuje proces pronikání do hlubších vrstev kůže. Samozřejmě, pokud je potřebný kolagen, aby bylo na etiketě jednoduše uvedeno, že se jedná například o kosmetiku, je jeho použití oprávněné. Proč platit více, pokud má kosmetika pouze povrchový účinek na pokožku? Pro efektivní účinek proti stárnutí na těle však musí být molekuly kolagenu integrovány do struktur lidského těla, a zde živočišný kolagen funguje mnohem horší než rybí kolagen. Rybí kolagen ve svém biochemickém složení je téměř totožný s člověkem, což činí jeho začlenění do lidských proteinů téměř přirozeným. Představte si dětskou hru, ve které je třeba kostky vložit do drážek vhodných pro ně. Pokud je krychle třikrát drážka, jako je tomu u zvířecího kolagenu, je nepravděpodobné, že byste ji tam mohli vložit. Naopak, odpovídající kostky se snadno vejdou do drážek. Analogicky se mořský kolagen naprosto vhodné velikosti snadno integruje do struktur lidského proteinu.

Kromě toho, i když živočišný i rybí kolagen mají stejnou sadu aminokyselin, liší se v různých množstvích jednotlivých aminokyselin, což činí strukturu a vlastnosti mořského kolagenu mnohem užitečnější než zvíře. Aminokyseliny, jako je hydroxyprolin, prolin, glycin, serin, tyrosin, alanin, glutenová a aspartamová kyselina, které jsou nezbytné pro zahájení procesu syntézy kolagenu v těle, se nacházejí v malém množství ve zvířecím kolagenu, jmenovitě v kolagenu ryb.

Klinické studie zvířecího a rybího kolagenu odhalily příznivý rozdíl mezi mořským proteinem ve složení, struktuře a velikosti molekul aminokyselin, což z něj činí mnohem účinnější pro spotřebu. Závěr sám naznačuje: rybí kolagen začíná přirozené procesy tvorby vlastního kolagenu v těle mnohem rychleji a efektivněji než zvíře.

Kromě toho četné studie prokázaly, že zpracovaný vysoce kvalitní rybí kolagen způsobuje u lidí méně alergických reakcí, které jsou náchylné ke všem druhům alergií. Kromě toho nebudou spotřebiteli přenášena žádná onemocnění, jako jsou hrozné choroby skotu, jako je slintavka a kulhavka nebo choroba šílených kráv, s rybím kolagenem, a žádné choroby nebudou přenášeny z ryb na člověka vůbec.

Chutí je samozřejmě mikroorganický prášek z kolagenu Col Du Marine, který prošel čtyřmi stupni čištění, včetně ultrafiltrace a nano filtrace, nemá žádný náznak ryb, takže i ti, kteří nesnášejí mořské plody a jejich vůni, si v tomto ohledu mohou vybrat kolagenu ryb . Kromě toho je důležité, aby rybí kolagen byl vhodný zejména pro lidi, kteří hlásají náboženství, která zakazují vepřové maso, které se často používá k výrobě zvířecího kolagenu.